2 Cities 1 Woman

Amerika’da Çocuklar/Bebekler İçin Alışveriş

Anne kişilerin işine yarayacağını düşündüğüm New York’tan aldığım bazı ıvır zıvırları sizlerle de paylaşmak istedim. Instagramdan takip edenler zaten biliyorlar da instagramı olmayanlar için buraya da koyayım. Instagramınız var ve beni takip etmiyorsanız aşkolsun 🙂

Kıyafet alışverişimi paylaşmıyorum ama benim sevdiğim mağazalar Carter’s, Gymboree, Tommy Hilfiger Kids, Ralph Lauren Kids. Bu kez Gymboree’ye giremedim. İlave olarak da bu kez Nautica ve Baby Gap’ten alışveriş yaptım.

Ama esas anlatmak istediklerim başka. İşte aşağıdalar.

IMG_9967

Bataklık kenarında yaşadığımızdan doyamamışım bu sinek kovuculara. Büyük olan San Fransico seyahatinden kalma. Bir kez falan kullandım sanırım bugüne kadar. Bunun bir de güneş koruyucusu vardı hem sinek kovan hem güneşten koruyan, abartmayayım artık dedim bıraktım. Whole Foods’tan aldım. En baştaki Burt’s Bees el dezenfektanına bayılıyorum ama bu defa bulamadım. Internetten almak niye aklıma gelmediyse?

IMG_9992

Amerika’ya gitmeden önce Brio marka almıştım. Kendi kendine epey oynuyor bu tahta trenlerle. Gidince ilk iş ordan da aldım yalnız Brio marka bulamadım Imaginarium aldım. Raylar uydu, trenleri Brio’nunkiler kadar iyi değil. İkea’nın rayları da Brio’ya uyuyormuş aklınızda olsun. Eve dönünce raylarımız böyle uzamış oldu.

IMG_9988

Biz New York’ta elimizde kahve ile gezerken Vera’ya da aynı bardaklarla süt alıyorduk. Bir mağazada bu bardağı görünce evladım ilk defa bir şeyi almak istedi ben de kırmadım kendisini 🙂

IMG_9995

Bu termos suluk ve yemeklik şahane. Evde olan yemekleri çıkarken bu kaba koyuyordum ve Vera’ya dışarıda ev yemeği yedirebiliyordum bu sayede. Suluk da özellikle sıcak havalar için çok iyi. İkisinden de çok memnunum.

IMG_0062

Sen nerelerdeydin bunca zamandır? Sırt çantası şeklinde bir bez çantası bulamamıştım vallahi ne zamandır. Amerika’daki Babys’r’us mağazası bir cennet. Fisher Price marka bu sırt çantası şeklindeki binbeşyüz gözlü bez çantası müthiş.

IMG_0085

IMG_8380

Magna Tiles denen bu oyuncaklar mucize. Vera bunlarla tek başına ne kadar uzun oynuyor anlatamam. Yatacılığı günden günden artıyor. Bir şekiler bir şekiller. Parkta tesadüfen bir çocuğunkileri gördü. Yukarıdaki resimde çocuğunkilerle oynuyor. Eve dönünce hemen aldım. İyi ki de almışım. Hemen ne işiniz varsa bırakın şu an bu oyuncakları alın.

IMG_9368

New York’tayken dört günlüğüne Long Beach Island’a gittik. Oraya da geldiler bizimle. Her restauranta da geldiler. Hatta her gün yanımıza aldık, her yere geldiler, Hala da geliyorlar.

IMG_9246

Wikki Stix’ler de yine bir restaurantta Vera oynasın diye getirildi. Hemen onları da amazondan bulup aldım. Esnek, eğilip bükülebilen renkli çubuklar bunlar. Gözlük yapıyoruz falan filan.

IMG_8567

Almancada ”Giesskanne” denen bu çiçek sulama şeysi, sözlüğe baktım ”ibrik” diyor ama bence ibrik değil bu, ne sahi bu çiçek sulama dalgasını adı Türkçe’de? İşte Vera bayılıyor bunlara. Amerika’da da aldık elbet, almakla kalmadık eve de taşıdık. Bir süredir hanım saçlarını yıkatmak istemiyordu. İşte bununla saçlarını da yıkayabilir olduk. Bu da saçını yıkatmak istemeyen çocuklarınız için yardımcı olur belki.

IMG_9332

Soldaki spray çocukların saçlarını rahat tarayabilmek için. Her seferinde kullanmıyorum. Çok karıştılarsa ancak canı yanmasın diye. The Honest Co. denen bu marka Jessice Alba’nınmış galiba.

IMG_9831

Şu ara öğün kapları da epey pratik. İçindekiler dökülmesin diye üst kısmı resimdeki gibi.

IMG_9886

Bebek ve çocuk alışverişi için Amerika bir cennet. Her gidişimde boş valizle gidişim boşuna değil. Çocuktan önce daha da beterdim tabi. Artık daha akıllı alışverişler yapıyorum.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • pelin dural

    Merhaba,
    Son fotoğraftaki ara öğün kaplarını nerden bulabilriz? Ya da markası nedir? Türkiyede var mı araştırayım..

    | Cevapla
  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir