2 Cities 1 Woman

Alakasız Konular Topluluğu

 

Vera pamuktan kardan adam yapmaya bayıldı. Ben de madem öyle bu seneki noel kartları böyle olsun barı dedim. El emeği göz nuru.

img_6467

Sovyet seramik kavanozu, Belka ve Strelka. Sizce de aşırı tatlı değil mi?

img_6441

Hafta sonu Ale’nin arkadaşının gümüş yani 25. evlilik yıldönümü kutlamasına gittik. Burada belli dönemlerdeki doğum günleri ve evlilik yıldönümü kutlamaları pek mühim. Önce kilisede seramoni oldu sonra bildiğin düğün daveti gibi davet oldu. Yolda da babamın bu gidişimde verdiği Stiglitz’in Eşitsizliğin Bedeli kitabını okumaya başladım.

img_6546

Veruşka da eğlendi. Yerlerde süründü bütün gece.

img_6694

Almanya’da doğa müthiş güzel. Sonbahar soğuk ama çok güzel.

img_6742

Zaten her yer orman

img_6784

Buna da bayıldım. Clintongiller.

img_7413

Seyide’nin hediyesi Ceyda Bozkurt tasarımı Türk kahvesi fincanlarımın hastasıyım.

img_7438

Tekrar yazmaya başladığımda yazasım yoktu ama açılmaya başladım. Anlatmak istediğim öyle çok şey var ki aslında fakat dün geceden çok uykusuzum ve gidip sızıcam şimdi. İyi geceler.

Önce kocaman plazalarda çalışan işkolik bir avukattım. Yüksek ökçelerim üzerinde ise tam bir “Sosyal Kelebek“. Sonra aşık oldum, Ale’ye… Evlendim… İstanbul’u bıraktım, Bremen’e taşındım. Bir de baktım “Domestik” olmuşum. Sonra ise anne… Vera’nın annesi… Şimdi yeniden hayata karışma zamanı. Ve işte karşınızdayım, iki şehirden Zeynep, anne, kadın, avukat, insan, okur yazar, öğrenmeye aç, seyahate aşık...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir