2 Cities 1 Woman

Aci Vatan Almanya 2

Simdi efenim bu Almanlar giyim konusunda o kadar zevksizler ki bazen buyuk sehre gidip guzel giyinen insan gormek istiyorum. Tamam Istanbul’un gösteris uzerine kurulu markaci yasam tarzi hic hos degil ama yine de insan bazen gercekten güzel giyinen insanlar görmek istiyor. 60 yas üstü Almanlar cok güzel giyiniyorlar örnegin. Bir de onlar sürekli kuaföde fön cektiriyor. Fön cok pahali oldugundan “amaan mezara mi götürecegim parayi” diyorlar herhalde. Ya da Alman irkinin saclari seyrek yaslaninca iyice seyreldiginden sürekli fönlü geziyorlar belki de. Diger yas grubundan da cok kucuk bir azinlik guzel giyiniyor. Ama güzel giyinenlerin de oyle rafine bir zevki var ki Turkiye’de üc besi gecmez o kadar klas giyinen insan. Hugo Boss’tan pay bicin iste. Ama bunun yaninda her zaman temiz ve derli toplular. Spor yapma harici asla esofmanla gezmezler. Estetik olarak begenmesek de düzgün giyinirler. Cok sicak bir temmuz gecirmemize ragmen ter kokan kimseye rastlamadim örnegin.
Iyi gelirli Alman ev hanimlarinin kiyafet kodu kot, ugg veya baska bir marka bot, moncler basta olmak üzere muhtelif markalarda lacivert kaz tuyu mont (moncler ise gri ve siyah da oluyor) üzere oturan genellikle kasmir kazak, sal ve muhtelif markalarda omuz cantasi. Bremen’de; cantada Chloe, Louis Vuitton, Bottega Veneta; salda Burberry en cok tercih edilen markalar.
29c0d58cc9994fe48ea8ea7cd4fd1744
Almanlar pek cok konuda cok ama cok iyiler lakiiin kuaförlük konusunda isi Türklere birakmalilar. Ay korkunc sac kesiyorlar, korkunc fön cekiyorlar. Ben üc ayda bir Istanbul’da Yildirim Özdemir’cigime gitmeyi tercih ediyorm. Vera 2 ayliken bir kez trenle Vera’yla Hambug’a gitmisligim var sirf Bremen’de berbat ettikleri sacimi düzeltirmek icin. Orasi fena degildi Hamburg neticede vakti zamaninda Kulodya Sefir’in (bilerek böyle yazdim) yasadigi memleket bir zahmet olsun o kadar.
Bir diger iyi olmadiklari konu da ayakkabilar. Yani cok güzel giyinmis bir insana bile bakiyorsun ayaginda 90’li yillar babaanne ayakkabisi. Hani biz de Hotic, Elle, Inci, Matras gibi Uygun fiyatli ve kaliteli ve güzel modelli ayakkabicilar varidir ya burda yok iste. Ya gidp Tod’s, Prada falan alacaksin ya da Türkiye’den alacaksin. Repetto muadili olarak Ballerina markasi moda burda bir de.
Simdilik bu kadar ama aklima geldikce yazmaya devam edecegim.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

 • Cana

  Az önce haberlerde bu yılın erkek modasını gösterdiler tam bu yazıyı okurken. Gömlek+kravat + eşofman altı:)
  Karl Lagerfeld’in yorumu “her kim eşofman giyerse hayatının kontrolünü yitirmiştir” olmuş. 🙂 bir an önce kontrolü ele alıyorum!

  | Cevapla
 • Geri İzleme: Yeni Başlayanlar için Almanya | 2 Cities 1 Woman

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir