2 Cities 1 Woman

Üç Kitap Bir Bavul Bir Çorap

Yine ordan burdan bahsedesim var.

IMG_0750

Geçen yaz Serra almıştı Vera’nın çok sevdiği kitaplarından. Üç Kedi Bir Dilek. Yalnız kitaptaki planı her seferinde Vera’ya anlatmak zorunda kalıyorum. Kedi elinde fenerle uçsaymış daha kolay olurmuş sanki.

IMG_0768

Calzedonia’nın parlak çoraplarına bayılıyorum. Normal pantolon çorapları da var parlak parlak. Gri Almanya’ya ışıltı.

IMG_0839

Bu çekilen valiz bana hiç pratik gelmedi. Hediye geldi bize ki gelmese de alacaktım Vera havalanlarında heves ediyordu ama çok kolay değilmiş çekmesi. Vera da çok oturmadı zaten elimizde taşıdık durduk.

IMG_2331

Son zamanlarda okuduğum en ilham verici kitap. Ben robot hukuku doktorası yapmaya karar verdikten sonra okudum ve geleceğin meslekleri listesinde ”robot avukatı”nı gördüm. Vallahi hemen gidin alın okuyun bu kitabı. Hakikaten herkes için ufuk açıcı bir kitap bu. Ufuk Tarhan bir futurist bu arada.

IMG_2355

Yaşadığım ülkenin tarihini merak ediyorum evet bu da güzel bir kitap. Yazarı İngiliz tabi onu da akılda tutmak lazım.

IMG_2385

Evde ortada sürekli çiğ yemişler tutuyorum. Tıkınsak da sağlıklı tıkınıyoruz iyi oluyor.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir