2 Cities 1 Woman

Home Shoppıng

Perşembe akşamı enteresan bir davete katıldım. Ben yaşadığım şehirde yaşayan Danimarka’lı bir çiftten kadın olanı 🙂 bir Danimarka çocuk giyim markası olan Pomp de Lux’un burada satış temsilcisi. Bu markanın Almanya’da mağazası yok fakat bu bayan (bilerek kullandım erkek olsa da bay derdim çünkü) Tupperware mantığı gibi tanıtım yaparak satıyor kıyafetleri.

234x410,DafangJrTightsSS17_Purple_set_01

Benim bir arkadaşımın arkadaşı da bu kadının arkadaşı. Dün akşam üçümüz birlikte evlerine gittik. Nasıl güzel bir evdi anlatamam. Kadın da çok sıcak kanlı falan bir kadındı. Kuzey Avrupalıların hepsi soğuk insanlar değiller tabi. Bu da değildi. Neyse bir sürü kadın prosecco içip sohbet edip alışveriş yaptık. Sırf sosyalleşmesi bile güzel geldi. Marka da bütün Kuzey avrupa markaları gibi çok güzeldi elbet. Büyük bedenlerinden bir bluz da kendime aldım. Fiyatlar çok pahalı değil. Modeller, renkler desenler çok başarılı.

Şu home shopping işi de ban mantıklı geldi. Avrupa Birliği üyesi olmadığımız için vergilendirme işi falan nasıl olur bilemedim ama keşke bazı Türk markaları da yapsa bunu. İlk aklıma Chakra ve  Yargıcı geldi mesela.

Ya da bu markayı Türkiye’de evinde yapmak isteyen kadınlar olabilir. Bence bir bakın. Web sitesi şurada. Böyle hem sade minimal çocuk kıyafetleri satılır hem de anneler bir araya gelir keyifli vakit geçirir.

Önce kocaman plazalarda çalışan işkolik bir avukattım. Yüksek ökçelerim üzerinde ise tam bir “Sosyal Kelebek“. Sonra aşık oldum, Ale’ye… Evlendim… İstanbul’u bıraktım, Bremen’e taşındım. Bir de baktım “Domestik” olmuşum. Sonra ise anne… Vera’nın annesi… Şimdi yeniden hayata karışma zamanı. Ve işte karşınızdayım, iki şehirden Zeynep, anne, kadın, avukat, insan, okur yazar, öğrenmeye aç, seyahate aşık...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir