2 Cities 1 Woman

Beklenmeyen Boş Zaman

Ay kızçeler,

Saat dörde doğru evimize girerken karşıki komşumuzla karşılaştık. 6 yaşındaki kızları, annesi, Vera ve ben ayak üstü sohbet ettik. Meğer hastaneden geliyorlarmış, yeni bir bebekleri olmuş. Sara bize gelmek ister mi dedim, zaten Vera gelsin diye tutturdu, Sara da gelmek istiyorum dedi, herkes dünden razı. Eve girdiğimiz gibi yukarı çıktılar ve hala birlikte oynuyorlar. 45 dakikadır bir şey yapmadan mal gibi oturuyorum salonda ha şimdi seslenirler, şimdi gelirler diye.

Bu beklenmeyen ”me time” beni afallattı ne yalan söyleyeyim. Neyse boş boş oturacağıma sizlerle paylaşayayım, kimseler kusur kalmasın bu bilgiden dedim.

Ayrıca geçen gün de Vera yeni yatağında kendi kendine öğle uykusu uyudu. Sen git ben kendim uyuyacağım dedi gitti yattı uyudu. Ben şok 🙂

IMG_7945

Verakuşum çok tatlı çok büyüdü, çok fena aşığız kendisine. Komik, neşeli bir bıldırcın evlatçığım. Maşallah.

Geçen hafta düştü çenesi patladı, hastane gittik dikiş atıldı, o telaşla evden fırlarken anahtarı evde unutmuşum (önce düşürmüşüm yazdım ya nasıl bir bilinçsiz uydurma haliyse), arabayı hastanenin önünde gördüğüm bir arabanın yanına parkettim. İçeri girdik Vera’nın sigorta kartını evd eunuttuğumu farkettim. Hep cüzdanımda olur ama haftasonu İstanbul’da olacağım diye babasına bırakmıştım. Neyse sistemden buldular, bekleme odasına geçtik o saniye bir kadın kapıda benim plakayı söyledi, dışarı çıktım çekici gelmiş abi ya. Almanlar nasıl insansınız siz ya doktordan önce çekici geldi. 50 euro ceza ödedim içeri girdim. Vera kuşuma dikiş atıldı, o sırada babysitter bayıldı. Çünkü Vera ve babysitter evde yalnızdı, o esnada düştüğünden kadıncağız çok stres olmuştu, neyse her şey yoluna girdi. ŞArjım bittiği için beyimi arayamadık, ofisine gittik kantinde bulduk, oturduk yemek yedik sonra anahtarla evimize geldik. Ertesi gün evladım düştü bu sefer de dudağı patladı. Şimdi adım çöreği yapsam işe yarar mı?

IMG_4148

Yani işte böyle bazı şeyler çok yolunda ama biri sanki evinizde gün yüzü görmeyin diye beddua etmiş gibi evde sürekli ufak tefek saçmalıklar oluyor. Allah beterinden korusun elbet.

Vera hastaydı geçen hafta, şimdi ben çok öksürüyorum.

İstanbul güzeldi, dostlarımın bir kısmını görmek kız kardeşimi görmek şahaneydi, ortamlar çok tatsızdı, her yerler bomboştu, kuaför bile yarı yarıya idi.

Dur İstanbul için ayrı bir yazı yazayım her zamanki gibi. Neyse işte bugün de eklem yerlerim kaşınıyor nedense. Dur bakalım onun altından ne çıkacak. Ayak ve ellerimdeki eklemlerim.

Akşama tavuklu bamya yiyeceğim. Şu an ekşi ekşi onu düşünüp heyecanlanıyorum. Hadi kaçtım ben.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

 • Öğrenen Anne

  Çok geçmiş olsun Vera kuşuma, sen bi kafasında tuz çeviriver hatta elinde tuz evinizde dolaş biraz! <3 Komşuya çok çok sevindim, yeni arkadaş çok iyi gelecek eminim.. Yeni anneye de en büyük hizmet zaten büyük çocuğa bakan biri 😀 Öpüyorum çok

  | Cevapla
  • 2 Cities 1 Woman Yazının Yazarı

   ay hemen yapıyorum duymamıştım tuz işini sağol Ceren’cim. Vallahi komşu olsak ne güzel olurdu Maya ile Vera bizde oynardı sen rahat ben rahat ne güzel olurdu 🙂 Bu arada öğrenen annenin geri dönmesine çok sevindim zira genelde biz sizden 6 aydan geriden geldiğimizden çok iyi oluyordu bana. Öperiz sizi

   | Cevapla
 • Mina

  Ay bu Vera’nın düşmesiyle başlayan macerayı İnstagram’a yazdığında okudum, sonra bir de yüksek sesle okudum. Barbar kocamla birbirimize bakakaldık “Aman yarabbi!” diye.
  Bir arkadaşım tavada çörek otu çeviriyor, kısık ateşte. Sonra evi dolaşıyor o tavayla.
  Sen evin çeşitli köşelerine nazar boncuğu da yerleştir, noolur noolmaz.

  | Cevapla
 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir