2 Cities 1 Woman

Kozmetik Alışverişi

Selam Millet,

Üç haftalık anne kız New York tatilimiz sona erdi ve dün evimize döndük. Şükürler olsun ki çok güzel geçti. Detayları sonra yavaş yavaş anlatacağım. Evde yapılacak epey de iş olduğundan yavaş yavaş dönüyorum bloga.

IMG_8030

Malum kozmetik detoksum vardı. Tüketim cenneti Amerikanyalarda da detoksuma epey sadık kaldık.

Son ve tek kalan parfümüm bitmek üzere olduğundan uzun süredir almayı hevesle beklediğim yeni parfümümü aldım. Bleeker Caddesi’nde Jo Malone’u görünce hemen daldım içeri. Her kozmetik markası Amerika’da Almanya’ya göre çok ucuz değil ama Jo Malone oldukça ucuzdu buraya göre. Aklınızda olsun. Benimki English Pear & Fresia  olanı.

Tarte Amazonian clay BB tinted moisturizer yani renkli nemlendiricimden çok memnun olduğumdan instagramda bahsetmiştim. Elimde varken yenisini almamın sebebi renk. Yaz için elimdeki açık kalacağından medium tan rengini aldım. Tarte bildiğim kadarıyla Almanya’da yok. Denk gelirseniz mutlaka deneyin derim.

Benefit speed brow haha once kullandığım ve memnun kaldığım kaç rimelimdi, bitmişti, yenisini aldım.

IMG_9910

Urban Dekay markasının bu ruju da indirimdeydi. Maybelline rimeli de Harika’da gördüm ve çok beğendim. Gereksiz aldığım, detoksuma tek ihanet ettiğim ürünler bu ikisi oldu.  Ama bu sabah biten/kuruyan bir rimelimi attım. En azından 🙂

Jo Malone harici hiçbir kozmetik mağazasına girmedim, giremedim, zorlamadım. Diğerlerini Sephora’nın internet sitesinden aldım. Evet New York’ta alışverişe ayırdığım bir kaç gün harici alışveriş neredeyse hiç yapmadım. Babası evladımı tembihlemiş galiba ”anana sahip çık oralarda ocağımıza incir ağacı dikmesin” diye 🙂 sanırım sokturmadı beni dükkanlara. Ben de çok girmedim, kızımın canını da çok sıkmadım. Kitap, oyuncak ve kozmetik alışverişlerimi online yaptım 🙂

Sizin var mı bu ara kozmetik alışverişleriniz ve favorileriniz?

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir