2 Cities 1 Woman

Yeni Türk Dizileri, Poyraz Karayel ve Kiralık Aşk

Televizyon dizileriyle aram hep biraz mesafeli olmuştur. Sürekli belgesel izleyen çok cool bir insan olduğum için değil elbette. Belgesel izlemeyi de severim o ayrı da aslında benim televizyon ile olan ilişkin mesafeli. Öğrencilik hayatımda hayat zaten çok eğlenceliydi dizi ile alakam yoktu. Dizi manyağı ev arkadaşımın yanında zorla Asmalı Konak izlediğim günler hariç. İzlerken zulüm gelmiyordu da izlemesem de aramazdım yani. Sonra çalışmaya başlayınca zaten hep çok geç saatlere kadar çalışıyordum, geç saatlere kadar çalışmıyorsam da gezip tozuyordum. Eve geç vakit vardığımda bazen kafam dağılsın diye yarım saat E Entertainment kanalına bakardım, pazar sabahı da evde kahvaltı ediyorsam pazar süprizi 🙂 Aşk-ı Memnu’yu bile bitmesine yakın izlemeye başlamış bir insanım. Sonra başka çok yoğun bir işte çalışırken eve gelince you tube’den izlemeye başladım Aşk-ı Memnu’nun eski bölümlerini. Geçenlerde de üçüncü turu bitirdim galiba 🙂

Sex and the City DVD’lerim ve cbbc-e dizilerim ve Friends istisna elbette. Onları her denk geldiğimde izlerdim. Entrika darlıyor beni sanırım. Uzun diziler de. Neyse şimdi Almanya’da olunca hiç televizyon izlemiyorum zaten. Internetten izlediğim belli dizilerim var. Yalan Dünya hariç hepsi yabancıydı. Alman hukuk sistemi sebebiyle onları da izleyemez olunca kaldım yerli dizilere. İlk geçtiğimiz ay sanırım Poyraz Karayel’le başladım. Evet saçma yerler var hep. Türk filmleri ve Türk dizileri bizim eski evcilik oyunlarımız gibi. Masusçuktan her saçmalık mümkün. Ya da biz Türk filmlerini izleyerek büyüdüğümüz için evciliklerimiz öyle oldu. Bilemiycem ama neyse zaman geçip kalite artsa da o Türk dizilerinde masusçuktan herşeyin münkün olması durumu halen devam ediyor.

Ben küçükken, New Kids on the Block hayranı olduğum zamanlar kadar küçük yani, Joe hayranıydım, çıktığımızı hayal ederdim. Kezban olduğum için kendimi Amerika’da değil Joe’yu Edirne’de hayal ederdim. Çılgın Bediş gibiymişim ayol. Joe’yu Edirne’ye getirmenin yöntemi de  şu ki uçak Edirne yakınlarında düşmüş ve ben Joe’yu bulmuşum. Ondan sonra o bana aşık oluyor falan. İşte kastettiğim masusçuktan herşeyin mümkün olma hadisesi. Türk dizileri de bu mantıktan bir adım uzak değil işte.

Neyse Poyraz Karayel’i çok beğenerek izliyorum şu anda. Sadece 2 saat olması aşırı içimi şişiriyor. Kardeşim işimiz gücümüz var bütün gün dizi mi izleyeceğiz. O yüzden düzenli takip edemiyorum çünkü ciddi zaman ayırman lazım diziye. Burçin Terzioğlu’nun da hastasıyım. Kadının Mahallenin Muhtarları’ndan geldiği noktaya bak. Jennifer Aniston’a benziyor giderek.

instyle-agustos-sayisi-cikti-883450-28072015114352

Yeni keşfim ise Kiralık Aşk. Şimdi ben feci hasta yatıyorum ya yatak döşek, dün biraz iyi hissetmeye başladım bu arada, başladım izlemeye.

Bir kere bu dizi de aynı mantık, lakin o saçmalıklara takılmayınca çok eğlenceli bir romantik komedi. Hakikaten eğlenceli dizi. Baya da sardı beni.

Dikkat spoiler içeririr.

Tam 12 bölüm öpüşsünler diye bekledim. 12 bölüm. 13. bölümde ancak öpüştüler ama beklentim o kadar yüksekti ki tırt geldi. Yönetmeden daha romantik veya daha ateşli öpüşme ve sevişme sahneleri bekliyoruz. Evet öyle. Her ne kadar Bir Aşk ve Önyargı/Gurur havası yakalamaya çalışsalar da Fifty Shades of Gray havası daha çoktu. Bildiğin erotik dizi bence bu. İnsan nefesini tutup izliyor resmen. Fakat 13. bölümdeyim şu an ve beraberler, o şimdiye kadarki cinsel çekim ve tutku yerini teeneage çıkmasına bıraktı. Bir kere bu kavuşamama hadisesini çok ama çok fazla uzattılar bence. Romantik komedinin entrikası çabuk çözülür.

Bu dizi de iki saat içim şişiyor.

Adam, başroldaki Barış Arduç efsane yakışıklılıkta ve çekicilikte bir adam, al eve kapat kapatman yap, öyle. Ergen gibi instagramda takip ediyorum kendisini 🙂 Gupse Özay’ın manitasıymış. Helal olsun kız sana Gupse. Ben Gupse’yi ona hiç az bulmadım söyliyeyim. Adam illa taş hatunla mı çıkmalı? Gupse de güzel, akıllı ve komik. İlla çekicilikler kraliçesi olmaya gerek yok. Ayrıca da kendisinin özgüvenini tebrik ederim o kadar yakışıklı adamla çıkmak herkesin harcı değil. Kaçınız kıskançlıktan hayatı herkese zindan edersiniz düşünün. Evren kaldırabilecek olana veriyor işte görüyorsunuz. Gupse’yi seviyorum kendisine laf yok. Hiç altta kalmaz o bence Barış’tan.

Başroldeki kız yani Defne de çok güzel bir kız. Kızıl saçlı, güzel de oynuyor, doğal falan baya güzel bir kız.

Nergis Kumbasar ve dizideki adıyla Koray ikilisi efsane bence. Hele bunların Polonezköy’e giderken yoldaki diyalogları çok başarılı olmuş. Normalde antipatik bulacağın karakterleri sevdirmekte dizi çok başarılı. Verilmiş sadakamız varmış muhabbetlerine kahkaha attım. İkisi de hem çok başarılı oyuncular hem de rolleri ve ikisi birarada halleri çok eğlenceli ve başarılı.

Yasemin de güzel kadın. Belli o da iyi kalpli olacak ve bunların kankası olacak.

Sonradan Hulusi Dede Hulusi Kentmen gibi Defne’ye Kezban Paris’te yapacak mı meraktayım.

Saçmalıkları kafama takmıycam, klişe Türk filmi tadı ama severim zaten, şöyle iki saat kafamı dağıtayım diyenler, zenginli dizi isteyenler seyretsin. Pişman olmazlar bence.

Bir de Sinan ÖBGZ’kideki Ahmet. Orda cildi çok bozuktu çok mu makyaj yapıyorlar bu çocuğa acep?

Senaristler, okursanız lafım size, şunları bir çatara çutara seviştirin hepimiz rahatlayalım. Bir kez öpüştürdünüz zaten bundan sonra bunca yanak yanağa ergen muhabbeti niye?

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Graceful

    Poyraz Karayel’i ilk bölümünden beri severek takip ediyorum, sıkı bir fanı oldum diyebilirim 🙂
    Ama geçen sezonki tadı nedense bu sezon yavaş yavaş kaybetmeye başladım, mantık hataları arttı, zorla yazılan sahneler bağırmaya başladı.. umarım tekrardan toparlar, eski sezon tadına döner..

    | Cevapla
  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir