2 Cities 1 Woman

2016 Burç Manzaraları

2 Cities 1 Woman’dan dev hizmet. Astrolojiden çok anladığını iddia eden, tanıştığı insana ilk burcunu soran Elif Gündoğdu’nun 2016 burç yorumları karşınızda!

”2016 yılı bence ters bir yıl olacak, bizi baş aşağı sallayacak ama bu bizim beklediğimiz gibi gelmeme durumu,  görünen o ki bizi mutlu edecek, boşuna beklenti içine girmeyin bu sene beklemediğiniz yerden sorular soracak ve ödüllendirecek.

New-Years-Eve-Wedding-Sequin-Wedding-Dress-Bridal-Musings-Wedding-Blog-

1-Aslan

Aslanlar bu sene kariyer konularında aslan kesilecekler, krallıklarını ilan edecekler ama yine de rahatsız edici sineklerin onları ısırmasını engelleyemeyecekler ve bu konuda söylenmeye doymayacaklar, tüylerinizi kabartıp endamınızı gösterin aslanlar, kim geliyor görsünler. Yelelere güzel bir parfüm sıkmayı unutmayın, yürürken etrafınız mis gibi koksun.

2-Terazi

Teraziler 2016’da karar vermekten artık vazgeçecekler ve artık beyinlerini rahatça kullanabilecekler, bu sadeleşen beyinleri aşna fişne işlerine kurban gidecek bu sefer de, çünkü teraziler bu sene tüm senelerden fazla aşık olmaya meyilli olacaklar, her fırsatta şarkı söyleyip, dans ederek hayatımızı şenlendirecekler.

3-Koç

Koçlar bu sene evlenecekler, partner de olabilir, hayalinizin evi de, hayat seçimleriniz değil midir zaten yönünüze karar veren. Koçlar atraksiyon insanı olsalar da bu sene bildiğin kendilerine inanamayacaklar ama baya huzurlu olacaklar, ben ben değilim tribine girebilirler rahat olsunlar, bu huzurlu dönemi istikrarlı başlangıçları için kullanacaklar, bol şans, gerçi koçların şansa ihtiyacı yok.

4-Akrep

Akrepler bu sene dokunmanın hazzını en çok yaşayacak şanslılar, sarılmaya doyamayacaklar vallahi, ay ne güzel sevgi pıtırcıkları dedirtecekler ama çekemeyen de çok olacak, onların umurlarında mı olacak dersin, zerre sallamayacaklar. Akrepler bu sene kendi kuyruklarındaki zehirden sarhoş olup mayhoş bir yıl yaşamanın tadını çıkaracaklar, bu sene onların anahtar sözcüğü doyasıya sevgi olacak.

5-Başak

Başaklar artık bu sene düzenli ilişki yaşayacak adam aramaktan vazgeçecekler edebi yaratıcıklarını ve kariyerlerini zirveye taşıyacaklar, bu güçlü insanlar o kadar istikrarlı ve güçlü görünecekler ki mıknatıs gibi çekmeye başlayacaklar insanları, güç sizin sihirli sözcüğünüz olacak sevgili başaklar, bununla her şey alınır, iyi alış verişler.

6-Boğa

Evet boğalar sabır taşı oldugunuzu biliyoruz ama bu sene size de heyecandan sabırsızlanacağınız fırsatları ard arda sıralayacak, kendinizden beklemediğiniz bir tez canlılık bir hayat renkliliği gelecek bu sene hayatınıza,  konfor alanınızı özletecek şeyler o kadar lezzetli olacak ki söylenemeyeceksiniz, bir de bu sene diğer senelerden daha bir komik olacaksınız, espriler, şakacıklar havada uçuşacak, maşallah, amin.

7- Yengeç

Mızmızlanmacak ve yüksek sesle konuşacak bu sene yengeçler, diyecekler senelerdir bu kadar efendi, bu kadar rolantide oldum, azıcık sesimi çıkartıp benim de cozutmaya hakkım var diyecekler ve bu sene hiç kişisel gelişim kitabı okumayacak, gezenti olunca evlerine daha güzel dekorasyon malzemesi bulabildiklerini keşfedecekler, bu sene yengeçler baya sahnede dans edecekler, bir sonraki şarkı size gelsin canlar.

8-Yay

Sevgili yaylar bu senenin vurdumduymazı olacaklar, dünyanın en umursamaz, en rahat, en keyifli fotoğraflarını bu sene yaylar İnstagram’a koyacaklar, sorumlulukları bir şekilde azalacak ya da hafifleyecek, neden nasıl olduğunu anlamandan ay canım ne şanslıyım nazar değmesin maşallah nidalarıyla bir kurşun döktüreyim diyecekler ve yılbaşına girerken tuttukları dilek gerçekleşecek, iyi düşünün derim, yok öyle hepsini içeren bir şey dileyeyim kaderi şaşırtayım yok, birini seçin lütfen.

9-Oğlak

Ah sizi çılgın oğlaklar, o oturaklı tavırlanırınızı ve kontrol manyaklığınızı bir yerde kaybedeceksiniz ve arayıp arayıp bulamayacaksınız ve ararken yolda çok yakışıklı, çok güzel insanları, eğlenceli mekanları hayatınıza misafir edeceksiniz, bu senenin en bakımlı ve süprizli aksiyon filmleri sizin hayatlarınız olacak, bir bond çantası alın derim.

10-Balık

Balıklar bu sene ne istediğini bilen çok dengeli, az cilveli ve bolca bencil olacaklar. Ay ben normalde çok fedakar bir insanım ama bu aralar içimden böyle geliyor diyerek, ay kendini sevmek ne güzelmiş, ay biraz narsist olmak ne zevkliymiş diyerek, kendileriyle aşk yaşayacaklar.

11-İkizler

İkizler burcu bu sene çok çalışkan ve sorumluluk sahibi olacak ve evinin erkeği – kadını çocuklarının anası tribine girip, senenin en çok dizi izlerken çekirdek, patlamış mısır yiyeni ve en düzenli spor yapan, en programlı, en düzenli güvenilir kişisi olacaklar. İkizler bu sene konforun, lüksün, programlı hayatın rahatlılığının dibine vuracaklar, aman da yesinler.

12-Kova

Bu sene kovalar hiç kapris yapmayacak ve empatisi en yüksek sevgi yumağı insanları olacaklar. Senenin sosyal kelebeği her ortamın aranan insanı kovalar olacak, bu sene bir saniyeleri bile yalnız ve izole geçmeyecek ve bu sene iş – kariyer değişikleri yapıp daha az çalışmanın yöntemini bulacaklar. Yılın hiç yalnız kalmak istemeyeni kovalar, yılın ekirüsü olacaklar, hemen arayıp dışarı çağırabiliriz.”

Elif Gündoğdu’nun diğer yazıları için buraya ve buraya.

Forograf şuradan.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir